تشخیص تسمه اصلی و تقلبی نکته ای بسیار مهم و ضروری هنگام خرید میباشد که با توجه به زیاد شدن نمونه های تقلبی در بازار به دغدغه تمامی مصرف کنندگان و خریداران تبدیل شده است. انتخاب برند تنها بخش اول خرید میباشد و پس از آن مهمترین نکته در خرید این است که از میان هزاران فروشنده کدام را برای خرید انتخاب کنیم و محصولات کدام فروشگاه قابل اعتماد هستند.

تشخیص تسمه اصلی و تقلبی

صحبت های بسیار زیادی در مورد نحوه تشخیص تسمه اصلی و تقلبی وجود دارد. مانند توجه به نوع نوشته، رنگ چاپ و اینکه کجا قرار گرفته اند. هرچند این موارد می‌توانند تا حدودی درست باشند اما صددرصد قابل اعتماد نیستند. نمونه‌های تقلبی از روی نمونه‌های اصلی کپی می‌شوند. و تمام نکات موجود در نمونه اصلی را عینا کپی می نمایند تا مشابه نمونه اصلی شوند. حتی اگر در مواردی این تمایز به چشم بخورد در نمونه های بعدی این مشکلات توسط متقلبین برطرف می گردد.

 

 

هرچه میخرید بخرید، فقط اصل بخرید

انتخاب تسمه دینام و تسمه تایم اصل بسیار مهمتر از انتخاب برند میباشد. اگر نمونه اصلی برندهای کمتر شناخته شده را هم بخرید بسیار بهتر از خرید نمونه های تقلبی هستند. زیرا نمونه های تقلبی به فکر کیفیت و ارتقا نام خود نیستند.

 

ظاهر و بسته بندی تسمه اصلی و تقلبی

از اصلی ترین نکات ظاهری قابل توجه در تشخیص تسمه اصل می توان به کیفیت چاپ و بسته‌بندی اشاره نمود. کیفیت رنگ استفاده شده در چاپ همچنین دقت آن یکی از نکاتی است که مورد توجه قرار می‌گیرد. از جمله نکات دیگر می‌توان به جنس کاغذ و مقوای استفاده شده برای بسته بندی اشاره نمود. که معمولاً باز هم ذکر می نماییم معمولاً در نمونه های تقلبی از کیفیت بالایی برخوردار نیستند. همچنین چسب مورد استفاده در نمونه های تقلبی به طور معمول از انواع بی‌کیفیت، معمولا زیاد و بدون دقت استفاده می‌شود. به طوری که در زمان باز کردن حتی منجر به پاره شدن بسته بندی می گردند. در نمونه های اصلی همه چیز با دقت بیشتری انجام می‌شود.

 

توجه به جنس و کیفیت تسمه اصل

مهم‌ترین نکته جنس تسمه اصلی می باشد. تسمه های تقلبی با کیفیت پایین تری تولید می گردند تا قیمت تمام شده کمتری داشته باشند. زیرا هدف از تولید تسمه تقلبی همین نکته است که با تکیه بر قیمت کمتر به جای نمونه اصلی بفروش برسند. و اگر با کیفیت همانند نمونه اصلی تولید شوند حتی ممکن است قیمت بالاتری از تسمه اصلی پیدا کند. بنابراین مهمترین نکته توجه به کیفیت تسمه میباشد.

مواد به کار رفته و کیفیت ساخت مهمترین اصل در طول عمر و عملکرد تسمه می باشد. که برای متقلبین کپی کردن این کیفیت قابل انجام نیست و موارد دیگر کاملاً قابل کپی شدن هستند. بنابراین توجه به نکات ظاهری هرچند مهم هستند ولی نمی توانند عامل تشخیص تسمه اصلی از تقلبی باشد. و تنها نکته اصلی توجه به کیفیت خود تسمه می باشد. به طور کلی می‌توان گفت یک تسمه می‌تواند تمام مشخصات ظاهری نمونه اصلی را داشته باشد، اما اصل نباشد. و این نکته توجه به کیفیت و انتخاب فروشنده معتبر را بیشتر برای ما حائز اهمیت می نماید.

مقایسه تسمه اصلی و تقلبی

حال نکته قابل توجه اینکه چطور تسمه اصل و تقلبی را از هم تشخیص بدهیم. با توجه به همه این نکاتی که ذکر شد واقعا تشخیص نمونه اصلی و تقلبی بدون توجه به کیفیت و بدون اینکه شما چندین بار نمونه های اصلی و تقلبی را کنار هم با هم مقایسه نکرده باشید وجود ندارد. زیرا زمانی میتوان مقایسه نمود که هر دو نمونه اصلی و تقلبی در دسترس باشند، و با کنار هم قرار دادن آنها به تفاوت کیفیت آنها پی برد. این امر مهم بسیار، دشوار میباشد زیرا مشکل همین پیدا نمودن نمونه اصلی تسمه میبا‌شد.

 

حتی برای خود فروشندگان قطعات یدکی هم اینکه چه کد یا نکته ای را در نظر بگیرند و طبق آن نظر قطعی بدهند و آنرا ملاک تشخیص قرار دهند، عملاً غیر ممکن است و  فقط با توجه به تجربه ای  که در این زمینه دارند و با نگاه کردن از نزدیک و لمس آن قطعه و توجه به نکات ریزی که در ساخت وجود دارد میتوانند کیفیت قطعات را تشخیص دهند. و با توجه به همین کیفیت نظر به اصل یا  تقلبی بودن قطعه دهند.

شما دوستان عزیز و خریداران محترم و مصرف کنندگان محترم این قطعات هم تا زمانی که نتوانید نمونه اصلی و تقلبی را کنار هم چندین بار ببینید با هم مقایسه کنید نمی توانید تشخیص دهیه که آیا این قطعه اصلی هست یا تقلبی.

 

راهکار خرید تسمه اصلی

راهکاری که برای شما عزیزان وجود دارد این است که فقط به فروشنده ای که خرید میکنید اعتماد کنید و از هر فروشنده و هرجایی و فقط با معیار قرار دادن قیمت خرید ننمایید.

 

فروشندگان و مکانیکهای باتجربه، با مقایسه تعداد زیادی از نمونه‌های موجود و کنار یکدیگر قرار دادن و مقایسه نمودن انواع مختلف آن ها می توانند با دیدن تسمه اصالت آنرا تشخیص دهند.  بهترین راهکار برای مصرف کنندگان عزیز انتخاب فروشنده معتبر و خرید از فروشگاه هایی است که ضمانت اصالت دارند.

 

 

سخن پایانی

ما در فروشکاه اورجین پارت با تکیه بر تجربیات خود و همکاران گرامی و همچنین مشاوره با مکانیکها و تعمیرکاران ماهر و باتجربه از میان برندهای موجود در بازار نمونه های اصلی بهترین برندها را با بهترین قیمت هراه قید ضمانت اصالت برای شما مصرف کنندگان عزیز فراهم نموده ایم تا شما بتوانید با اطمینان از اصالت و کیفیت خریدی آسان و با اطمینان را تجربه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *